خبرها
همایش یک روزه کیلکا ماهیان دریای خزر و سفره شیلاتی
يک شنبه 1 بهمن 1396

سه شنبه مورخه26/10/96به همت موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور همایش یکروزه کیلکا ماهیان دریای خزر و سفره شیلاتی فرآورده های غذایی از کیلکا با همکاری پژوهشکده آبزی پروری آبهای داخلی و بخش تحقیقات فرآوری آبزیان، در سازمان شیلات ایران برگزار گردید...


 کیلکا ماهیان دریای خزر با صید سالانه حدود ٢٠ هزار تن از ماهیان با ارزش غذایی بالا و قیمت بسیار مناسب بدلیل اندازه کوچک آن متاسفانه بیشتر به مصرف تولید پودر ماهی رسیده و کمتر از ١٠ درصد آن وارد سبد غذایی مردم می شود. تولید انواع فرآورده های غذایی و دارویی برای رساندن میزان مصرف انسانی کیلکا به حداقل ٥٠ درصد صید سالانه از اهداف برنامه سازمان شیلات و موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور است.

در این همایش که با حضور آقای دکتر صالحی معاونت محترم وزیر و ریاست سازمان شیلات ایران و معاونین و مدیران کل آن سازمان ، آقای دکتر پورکاظمی ریاست محترم موسسه و معاونین ایشان ، مدیران محترم ادارات کل شیلاتی ، روسای اتحادیه صید کیلکا ، مدیران کارخانجات فرآوری آبزیان و سایر مدعوین برگزار گردید آقایان دکتر صالحی ، دکتر پورکاظمی ، دکتر گلشاهی و دکتر خانی پور سخنرانی نموده و در پایان به سوالات شرکت کنندگان پاسخ گفتند.

در ادامه شرکت کنندگان از نمایشگاه و سفره شیلاتی توسط بخش فرآوری آبزیان پژوهشکده آبزی پروری بازدید و با دهها فرآورده غذایی و دارویی از کیلکا در نتیجه پروژه های تحقیقاتی اجرا شده در چند سال اخیر آشنا شدند. در این همایش همچنین توافقاتی با بخش تولید خصوصی برای انتقال دانش فنی این تولیدات انجام شد.

 تعداد بازديد:311