خبرها
بازدید معاون برنامه‌ریزی و پشتیبانی با همراهی رئیس بخش زیست فناوری و فرآوری آبزیان موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور از بخش تحقیقات فرآوری آبزیان پژوهشکده آبزی پروری آب‌های داخلی
چهار شنبه 12 شهریور 1399
روز دوشنبه مورخ 11/6/99، دکتر بابک قائدنیا، معاون برنامه‌ریزی و پشتیبانی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور همراه با خانم دکتر مریم میربخش، رئیس بخش زیست فناوری و فرآوری آبزیان از بخش تحقیقات فرآوری آبزیان پژوهشکده آبزی پروری آبهای داخلی بازدید نمودند.

در این بازدید، ابتدا از خط تولید تحقیقاتی فرآورده های شیلاتی، تاسیسات و آزمایشگاه‌های تخصصی بخش بازدید نموده و توضیحات تفصیلی از ماشین آلات و فرآوره های تولیدی و شرح فعالیت آزمایشگاه‌ها  توسط مسئولین قسمت‌های مختلف بخش و کارشناسان ذیربط ارائه گردید. پس از این بازدید نشست عمومی با محققین و کارشناسان بخش فرآوری برگزار شد. در این جلسه، رئیس پژوهشکده آبزی پروری آبهای داخلی، گزارشی از فعالیتهای تحقیقاتی و ترویجی بخش تحقیقات فرآوری آبزیان طی سال‌های گذشته با محوریت اثرگذاری بر افزایش تنوع محصولات و توسعه صنایع تبدیلی شیلاتی و افزایش سهم اشتغال، پتانسیل های موجود در زمینه ماهیان پرورشی، ماهیان ریزپیکر، ضایعات و زائدات شیلاتی به منظور ایجاد ارزش افزوده، استفاده اقتصادی از آن‌ها ارائه دادند و همچنین در مورد فعالیت‌های تحقیقاتی پیش‌رو در زمینه زیست فناوری که بتواند راهگشای آینده در تحقیقات فرآوری محصولات شیلاتی باشد، صحبت کردند. درادامه آقای دکتر جلیلی، رئیس بخش فرآوری، به برشماری برخی مشکلات و تنگناهای موجود در انجام وظایف و تعهدات بخش، از جمله نیاز مبرم به راه‌اندازی قسمتی از تاسیسات برودتی برای انجام فعالیت‌های تحقیقاتی و ترویجی پرداختند. سپس دکتر قائدنیا، معاون برنامه ریزی و پشتیبانی موسسه گزارشی از سیاست‌ها و فعالیت‌های موسسه در زمینه تامین و تخصیص اعتبارات ارائه نمودند و قول مساعدت در زمینه تخصیص اعتبارات برای نیازهای تعمیراتی بخش فرآوری دادند. در ادامه خانم دکتر مریم میربخش، بر اجرای پروژه‌های شاخص با قراردادهای پژوهشی و دانشگاهی تاکید نموده، بیان داشتند که پروژه ها باید با هدف تولید یک محصول تجاری انجام شده و تجاری سازی پروژه ها در الویت فعالیت تحقیقاتی باشد.  سپس در مورد ترتیب پروسه اقدام و شیوه تهیه پیش نویس قراردادهای پژوهشی و دانشگاهی و نوشتن پروپوزال های پروژه های تحقیقاتی توضحیاتی ارائه نمودند. در ادامه جلسه، مشکلات و موانع همکاران بخش در قالب پرسش و پاسخ دنبال گردید.  جلسه ساعت 14 با ذکر صلوات به پایان رسید. 

     

 


تعداد بازديد:144