خبرها
بازدید معاون منابع انسانی و پشتیبانی شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی با همراهی رئیس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور از بخش تحقیقات فرآوری آبزیان پژوهشکده آبزی‌پروری آب‌های داخلی
سه شنبه 18 شهریور 1399
روز پنج‌شنبه مورخ 13/6/99، دکتر قدیری ابیانه معاون منابع انسانی و پشتیبانی شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی با همراهی دکتر بهمنی رئیس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور و دکتر بورانی رئیس پژوهشکده آبزی‌پروری آب‌های داخلی از سالن تولید، تاسیسات و آزمایشگاه‌های بخش تحقیقات فرآوری آبزیان بازدید نموده و سپس در جلسه‌ای به زمینه‌های همکاری مشترک به منظور استفاده از پتانسیل‌های موجود برای توسعه فرآوری و بازار گوشت ماهیان خاویاری پرداختند.

 پیرو انعقاد تفاهم نامه همکاری فی مابین شرکت مادرتخصصی خدمات کشاورزی و موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور، صبح روز پنج‌شنبه مورخ 13/6/99، دکتر قدیری ابیانه معاون منابع انسانی و پشتیبانی شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی با همراهی دکتر بهمنی رئیس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور و دکتر بورانی رئیس پژوهشکده آبزی‌پروری آب‌های داخلی، با هدف استفاده از پتانسیل‌های موجود در بخش تحقیقات فرآوری آبزیان، تنوع بخشی محصولات حاصل از گوشت ماهیان خاویاری و توسعه بازار،  از سالن تولید، تاسیسات و آزمایشگاه‌های این بخش بازدید نمودند. حین بازدید توضیحات لازم در خصوص تاریخچه و اهداف شکل‌گیری مرکز فرآوری، امکانات و ماشین‌آلات موجود، دستاوردهای تحقیقاتی قابل ارائه در زمینه تنوع‌بخشی محصولات آبزیان و افزایش ارزش‌افزوده، توانمندی‌های آزمایشگاهی و کارشناسی توسط دکتر جلیلی و کارشناسان بخش تحقیقات فرآوری آبزیان عرضه گردید. پس از بازدید نیز جلسه بحث و تبادل نظر در خصوص نحوه همکاری‌های مشترک و راهکارهای اجرایی نمودن پیشنهادات با حضور حاضرین برگزار شد. دکتر قدیری ابیانه در این جلسه تاکید نمودند که قریب 2500 تن گوشت ماهی خاویاری پرورشی تولیدی کشور، برای تامین منافع تولیدکنندگان زحمتکش در این عرصه، تداوم و پایداری تولید و جلوگیری از خام فروشی، نیازمند فرآوری و تکمیل زنجیره ارزش می‌باشد. همچنین با توجه به توانمندی‌های علمی–تخصصی و تجهیزاتی موجود در مرکز تحقیقات فرآوری آبزیان، بر انتظارات از موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور برای حضور هرچه فعال‌تر در این عرصه تاکید نمودند. در ادامه دکتر بهمنی با بیان اینکه موسسه و شرکت مادر تخصصی در این زمینه اهداف مشترکی را دنبال می‌نمایند، به برخی نیازمندی‌ها برای تحقق این مهم اشاره نمودند. در ادامه دکتر بورانی، دکتر جلیلی و سایر حاضرین به بیان نقطه نظرات پیرامون دستیابی به اهداف مورد نظر پرداختند.

 


تعداد بازديد:159